Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela Zwykła

1. Ubiegła niedziela była niedzielą inwestycyjną. Dziękujemy Radzie Parafialnej za zebranie ofiary, a Parafianom za zrozumienie i życzliwość. Zebraliśmy 4 800. zł.
1. Dziękuję osobom biorących udział w Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Sadowiu. Dziękuję organizatorom ze wspólnoty Żywego Różańca.
2. Dziś przypada 16 dzień miesiąca po mszach świętych uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.
3. Składamy staropolskie Bóg Zapłać za ofiary składane do puszek na operację serduszka dwuletniej Zosi. Dla rodziców śmiertelnie chorej Zosi, najgorsza jest bezradność, dlatego zachęcamy do wsparcia ich modlitwą oraz jeśli to możliwe finansowo. Informacje w gablocie oraz na naszej stronie parafialnej.
4. Na sumie parafialnej odbędzie się poświęcenie krzyża oraz dwóch pasyjek, które będą umieszczone na krzyżu przy ul. Pleszewskiej oraz na krzyżu, który będzie umieszczony na cmentarzu ofiar choroby – cholery, na polach w Śliwnikach. Zachęcamy do zapoznania się z broszurą prezentującą historię „Krzyża wśród Śliwickich Pól”
5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek – wspomnienie św. Roberta Bellarmina, Biskupa i Doktora Kościoła
we wtorek - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski; dzieci i młodzież
zapraszamy na wieczorną eucharystię, a po mszy św. na agapę
w środę - wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika
19 dzień miesiąca, tego dnia odmówimy Litanie do św. Józefa
w czwartek - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon,
Pawła Chong Hasang i towarzyszy
w piątek - święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na sprzątanie kościoła.
7. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na pierwsze spotkanie przed przyjęciem sakramentu bierzmowania młodzież z roczników 2002 -2004 . Obecność obowiązkowa.
8. Ministrantów oraz młodzież zapraszamy na Rajd Rowerowy na Koniec Świata
22 września br. - w sobotę o godzinie 10:30 powrót ok. godz. 15:00. Prosimy o zabranie kasku rowerowego i elementów odblaskowych.
9. Polecamy prasę katolicką: "Opiekun", "Gość Niedzielny", „Mały Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki", „Tęcza” , „Mater Dei” oraz miesięcznik „Króluj nam Chryste”,
w którym przeczytamy o pasji motocyklowej księdza proboszcza i wikariusza.

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2019

5 maja 2019r. będziemy obchodzić Uroczystość