Ogłoszenia Parafialne XXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada niedziela inwestycyjna, dziękujemy Radzie Parafialnej za zebranie ofiary,
a Parafian o zrozumienie i życzliwość.
2. W naszym kościele dziś o godz. 17:00 ( w czasie i po Mszy św.) odbędzie się koncert Młodzieżowego Chóru Our Voice pt. „Music Unites – Muzyka Jednoczy”. Zapraszamy serdecznie parafian oraz gości.
3. Dziś rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem:
„ W poszukiwaniu drogi”, które nawiązuje do XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów „Młodzież, wiara i rozeznanie, powołania”, mającego się odbyć w Rzymie w październiku br.
4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
w środę - wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
w czwartek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła
w piątek - Święto Podwyższenie Krzyża Świętego
w sobotę - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
5. W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca. W czwartek zapraszamy na różaniec fatimski na godz. 21.00
6. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
7. Zapraszam do wspólnego wyjazdu do Sadowia do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości wraz ze wspólnotą Żywego Różańca. Wyjazd w sobotę 15 września o godz. 8:30 z parkingu kościelnego. W programie Eucharystia, Droga Krzyżowa oraz spotkanie przy stole. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
8. Do Sadowia zapraszamy również ministrantów i ich rodziców.
9. W niedzielę przypada 16 dzień miesiąca po mszach świętych uczczenie relikwii
św. Jana Pawła II.
10. Na sumie parafialnej odbędzie się poświęcenie krzyża oraz dwóch pasyjek, które będą umieszczone na krzyżu przy ul. Pleszewskiej oraz na krzyżu, który będzie umieszczony na cmentarzu ofiar choroby – cholery, na polach w Śliwnikach
11. Dla rodziców śmiertelnie chorej Zosi, najgorsza jest bezradność, dlatego zachęcamy do wsparcia ich modlitwą oraz jeśli to możliwe finansowo. Operacja serca ma kosztować 37 tys. euro. Informacje w gablocie oraz na naszej stronie parafialnej. Za tydzień ofiarą do puszek będzie można przyczynić się do uratowania serduszka dwuletniej Zosi.
12. Polecamy prasę katolicką: "Opiekun", "Gość Niedzielny", „Mały Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki", „Tęcza” i „Mater Dei”.

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2019

5 maja 2019r. będziemy obchodzić Uroczystość