Ogłoszenia Parafialne XXII Niedziela Zwykła

1.Za tydzień przypada niedziela inwestycyjna, prosimy Radę Parafialną o zebranie ofiary, a Parafian o zrozumienie i życzliwość.

W zeszłym roku, dnia 03 września Dekretem Stolicy Watykańskiej ustanowiono
Matkę Bożą Skalmierzycką Patronką Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce oraz powierzono Diecezję Kaliską Niepokalanemu Sercu Maryi. Przypomina nam o tym pamiątkowa tablica umieszczona w prezbiterium.
2. Dziękujemy za przynoszone w tym tygodniu przybory szkolne. Trafią one do rodzin potrzebujących.
3. W poniedziałek 3 września na godzinę 8.00 zapraszamy grono pedagogiczne, dzieci i rodziców ze Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach na uroczystą Mszę rozpoczęcia roku szkolnego.
4. Rozpoczęcie roku szkolnego dla Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach Mszą św. o godzinie 8.00, natomiast dla podstawówki na ul. Okólnej o 10.00
5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego
w sobotę - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek. W czwartek podczas wieczornej Mszy św. modlimy się o powołania do służby w Kościele. W piątek dodatkowa okazja do spowiedzi św. od godz. 15.30 do 16.00 oraz przed wieczorną Eucharystią od godz. 17.30.
7. W środę na godzinę 18.00 zapraszamy pierwszoklasistów na Mszę św. na której poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Po Eucharystii odbędzie się krótkie spotkanie Żywego Różańca.
8. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone intencje Żywego Różańca na wrzesień.
9. W naszym kościele w sobotę 9 września o godz. 17:00 ( w czasie i po Mszy św.) odbędzie się koncert Młodzieżowego Chóru Our Voice pt. „Music Unites – Muzyka Jednoczy”. Zapraszamy serdecznie parafian oraz gości.
10. Zbiórka ministrantów za tydzień w sobotę o godz. 11.00.
11. Polecamy prasę katolicką: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Różaniec”
pod chórem „Dobre Nowiny” oraz „Mater Dei".

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2019

5 maja 2019r. będziemy obchodzić Uroczystość