Ogłoszenia Parafialne XXI Niedziela Zwykła

1. Dziś Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, tego dnia w naszym dekanacie suma odpustowa w Gostyczynie i Latowicach, a w Ociążu odbędzie się Święto Plonów Gminy Nowe Skalmierzyce.
2. Dziś na Mszy św. o godz. 11:00 będziemy modlić się za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii.
3. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na sprzątanie kościoła.
4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek - wspomnienie św. Moniki
we wtorek - wspomnienie św. Augustyna
w środę - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

5. Jak co roku pragniemy pomóc rodzinom wielodzietnym w przygotowaniu dzieci do roku szkolnego. Prosimy wszystkich chętnych do przynoszenia przyborów szkolnych, które trafią do potrzebujących. Przy ambonie będzie wystawiony kosz do którego będzie można składać przyniesione przybory.
6. Fundacja Mocni Miłością w Kaliszu we współpracy z Wydziałem Medycznym Państwowej Szkoły Zawodowej w Kaliszu organizuje kurs dla osób, które chciałyby posiąść umiejętności opieki nad osobami przewlekle chorymi i starszymi. Szkolenie jest bezpłatne i rozpocznie się 10 września. Szczegóły na plakatach lub na stronie fundacjamm.pl
7. Zbiórka ministrantów za tydzień w sobotę o godz. 11.00.
Polecamy prasę katolicką: nowy numer „Opiekuna” z relacją z tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” pod chórem „Dobre Nowiny” oraz „Mater Dei".

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2019

5 maja 2019r. będziemy obchodzić Uroczystość