Zgłoszenia na SALVE dla młodzieży w Skalmierzycach 22-23.06.2018r.

Zapraszamy na Rozpoczęcie Wakacji 2018r. do Skalmierzyc.
- w piątek wystąpi Dobromir Mak Makowski oraz kapela rokowo - blusowa,
- w sobotę znani motocykliści będą opowiadac o pasji i bezpieczeństwie,

 - a także odbędą się warsztaty muzyczne Motocyklowa Orkiestra, 
 Impreza na świeżym powietrzu - pod dużym namiotem. 

 

 

Imię i nazwisko: *
Adres e-mail: *
Telefon: *
Ulica / nr domu *
Kod pocztowy np. 63-460 *
Miejscowość:
rozmiar koszulki:
REGULAMIN SPOTKANIA Rekolekcyjne dla młodzieży na rozpoczęcie wakacji w Skalmierzycach Koszt uczestnictwa: 30zł – koszulka +2 kolacje, obiad, i śniadanie 1. Tworzymy jedną wspólnotę młodych ludzi gromadzących się wokół Boga. 2. Budujemy wspólnie klimat życzliwości i otwartości wobec innych. 3. Na początku każdy zobowiązany jest zgłosić się do recepcji! 4. Decydując się na uczestnictwo w spotkaniu zobowiązujesz się brać udział we wszystkich punktach programu i przestrzegać regulaminu. 5. Po terenie imprezy mogą poruszać się tylko osoby posiadające identyfikatory. 6. Na terenie spotkania nie dopuszcza się upubliczniania postaw i poglądów sprzecznych z nauką Kościoła Katolickiego. 7. Nie wolno używać otwartego ognia. 8. Obowiązuje zakaz wnoszenia, posiadania oraz używania: broni, niebezpiecznych przedmiotów, materiałów pirotechnicznych, napojów zawierających alkohol, środków odurzających i substancji psychotropowych. 9. Dbamy o czystość. Śmieci wyrzucamy tylko do worków i kubłów. 10. Pieniądze, dokumenty i cenne przedmioty prosimy nosić przy sobie. Znalezione przedmioty prosimy dostarczać do Ekipy i tam należy poszukiwać zguby. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty pozostawione poza depozytem. 11. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za uczestników poza terenem spotkania. 12. W przypadku złamania regulaminu uczestnik może zostać usunięty ze spotkania. 13. W spotkaniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia, wówczas wymagana jest pisemna zgoda rodziców na uczestnictwo w imprezie. 14. Uczestnicząc w spotkaniu zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych do celów organizacyjnych i dotyczących spotkania oraz wykorzystywania nagrań i zdjęć z imprezy. Uczestnik biorący udział w imprezie wyraża zgodą na w/w regulamin. Interpretacja regulaminu należy do organizatorów.
Pytanie

 

 

Motocyklistom nie trzeba zbytnio przedstawiać imprezy pod nazwą SALVE. Modlitwa, Motocykle, Muzyka to trzy podstawowe filary tej imprezy. Spotkania mają charakter wędrujący i odbywają się co roku w innej miejscówce, zazwyczaj jednak na terenie Diecezji Kaliskiej. W tym roku w Wijkowie k/Błaszek – 17 czerwca o godz. 12:00 Zapraszamy.

 

W TYM ROKU POSTANOWILIŚMY ZROBIĆ COŚ DLA MŁODZIEŻY, JEŻDŻĄCYCH JUŻ NA DWÓCH KÓŁKACH ORAZ PRZYSZŁYCH MOTOCYKLISTÓW.

 


Żyjemy w czasach coraz większego braku wrażliwości, obudowani murami materializmu i egoizmu zapominamy, iż jesteśmy stworzeni aby kochać. Statystyki wołają na alarm, gdyż coraz więcej młodych zapomina, że mają wpływ na to jak będzie wyglądało ich życie za kilka lat. Nie zmarnuj swojego życia! Przyjedź do Skalmierzyc
i posłuchaj, że „KIERUNEK JEST ZNACZNIE WAŻNIEJSZY OD PRĘDKOŚCI”.


O spotkaniu?

Spotkanie będzie się składać z dwóch części i potrwa dwa dni (22-23.06.2018r.)
Przyjechać do Skalmierzyc można już w piątek 22 czerwca od godz. 16:00. Będzie dla Was przygotowane miejsce na pole namiotowe oraz parking dla motocykli jeśli takim przyjedziecie. Jest możliwość uczestnictwa w spotkaniu również dla mieszkających w pobliżu, którzy będą dojeżdżać na główne wydarzenia według planu imprezy. Każdy z Was po akceptacji regulaminu (otrzymaniu pisemnej zgody od rodziców na udział w imprezie dla niepełnoletnich) otrzymasz koszulkę oraz imienny identyfikator, który uprawiana do poruszania się po miasteczku zlotowym.

Z przyczyn organizacyjnych wymagana jest wcześniejsza rejestracja internetowa na stronie www.sanktuariumskalmierzyce.info
Nasze spotkanie rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18:00 w Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej. Po Eucharystii będzie wydawana kolacja dla uczestników. Cała impreza będzie odbywać się pod cyrkowym pawilonem z rozłożoną sceną, zapewni on nam cień oraz schronienie w razie barowej pogody.
Na początek, chcemy Wam przedstawić pierwszego gościa. Będzie nim raper Dobromir „MAK” Makowski, autor projektu "Rappedagogia", który jest założycielem fundacji "Młodzi dla młodych", która swoją siedzibę mają w Pabianicach. Jest On także pedagogiem oraz animatorem projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicach.

Przed laty sam mierzył się z wieloma problemami będąc wychowankiem domu dziecka. Jako młody człowiek przedawkował narkotyki i omal nie umarł. Obecnie jeżdżąc po Polsce dociera do wielu szkół, domów dziecka, domów poprawczych i zakładów karnych mówiąc do młodzieży iż można żyć inaczej. Myśl przewodnia programu to: "lepiej zapobiegać niż leczyć"

 

Wieczór spędzony przy ognisku i dźwiękach rokowo-blusowych, które umilą nam resztę wieczoru. Chcielibyśmy Wam również zaprezentować kilka krótkometrażowych filmów z wojaży motocyklowych m.in. o samotnej podróży dookoła świata Sławka / Moto-Turysty 137 pt. "The World Is Not Enough - Świat to za mało"

 

Kolejny dzień – sobota 23 czerwca:

Po śniadaniu, będziemy kontynuować pierwszą część naszego spotkania. W tym dniu pojawią się kolejni zaproszeni goście oraz niezabranie niespodzianki.
Spotkanie organizuje Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Katarzyny Aleksadryjskiej w Skalmierzycach oraz Klub Księży Motocyklistów God’s Guards z Kalisza wspomagany przez motocyklistów z Iskry MC Skalmierzyce. Będziemy uczyć się jeździć na motocyklach, nie braknie teorii oraz praktyki. To rzadka okazja, żeby pod okiem doświadczonych instruktorów i bez ponoszenia żadnych kosztów zdobyć trochę doświadczenia w jeździe na motocyklu. Jazdy będą się odbywały w czasie pierwszej tury dla zainteresowanych uczestników.
Zasady obsługi i użytkowania motocykla crossowego przedstawi nam Piotr „SZUBI” Szubert, który przyjedzie do nas ze Śląska, aby opowiedzieć o ponad 30-letniej motocrossowej pasji. Ma już zgromadzone ponad sześćdziesiąt pucharów. Zdobył tytuł Wicemistrza Śląska i Zaolzia w klasie Weteran „A”, 5 miejsce na Mistrzostwach Czeskich Moraw w klasie Weteran „A”.

 

Nie zabraknie dobrze znanego w Skalmierzycach Szymona Strankowskiego obronił on w 2017 roku Mistrzostwo Polski w klasie Superstock600, zrobił to na dwa wyścigi przed końcem sezonu.

 

Szymon o jeździe motocyklem mówi, że jest dla mnie odskocznia od rzeczywistości, wyłączam się wtedy całkowicie, nie czuje bólu, strachu. Zrozumie to tylko ten, który jeździ lub miał okazje jeździć motocyklem.
Dla uczestników będzie możliwość rozmowy z gośćmi m.in. motocyklistami z portalu www.moto-turysta.pl, oraz zrobienia zdjęcia przy choperach, sportowych, crossowych, żużlowych, a nawet policyjnych motocyklach.
Na naszym spotkaniu nie zabraknie policji, która także jeżdżą podczas swojej służby na motocyklach, a znając życie niejednokrotnie i nam trzeba przypomnieć o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Bezpieczne poruszanie się po drodze, elementy ratownictwa drogowego przedstawi nam znany z fal radiowych mł. asp. Witold Woźniak, który niestrudzenie przybliża słuchaczom Radia Centrum meandry lokalnej przestępczości i radzi jak nie stać się jej bezwolną ofiarą.
Światek motocyklowy od podszewki, czyli co wolno a czego nie wypada bikerowi podczas naszego spotkania będą przybliżać nam Memberzy z miejscowych klubów.
Oczywiście, będzie co nieco do zjedzenia, obiad i kolacja. Koszt uczestnictwa w spotkaniu to 30zł.


Druga część

Część druga warsztatów rozpocznie się przed południem, a będą to warsztaty muzyczne, które zakończymy koncertem uwielbieniowym o godz. 19:00. Muzyka towarzyszy motocyklistom przez całe życie i gra im w duszy. Chcemy wspólnie połączyć siły w jednej MOTOCYKLOWEJ ORKIESTRZE i dać świadectwo, że młodzi motocykliści to normalni ludzie, ale obdarzeni wielkim sercem i wrażliwością. Pomogą nam w tym niesamowici muzycy, którzy specjalnie dla nas poprowadzą warsztaty i przygotują nas do nowych scenicznych wyzwań.
Koniec naszego spotkania jest przewidziany na ok. 20:00.

 

Kto nakręca imprezę?

WY tworzycie to spotkanie i jesteście głównym sprawcą zamieszania,
towarzyszyć Wam będą znajomymi motocyklistami ci z okolic Skalmierzyc
i ci z różnej zakątków Polski.


Osobiście:
Proboszcz ksiądz Sławomir Nowak oraz
Prezydent Chapteru Kaliskiego God's Guardsks ks. Marcin Nowicki
pytania: ksmarcinnowicki@gmail.com 505248825
Zapraszamy na www.parafiaskalmierzyce.info oraz www.godsguards.pl

 

 

 

 

 

 
Zapraszamy cię do wolontariatu podczas naszego spotkania:
Potrzebujemy pomocy do obsługi wioski motocyklowej:
• podczas budowy wioski
• przy obsłudze rejestracji, całodobowej kawiarenki, punktu medycznego,
• do ochrony terenu
Oczekujemy:
• umiejętności współpracy w grupie,
• zdyscyplinowania,
• solidnej i odpowiedzialnej pracy,
• postawy służenia innym ludziom.
(inspiracje do służby wolontariackiej czerpiemy z postawy Pana Jezusa,
„który nie przyszedł aby Mu służono, lecz aby służyć …” Ew. Mk.10,45)
Zapewniamy:
• wyżywienie, noclegi pod namiotem (własnym),
• poznanie wielu ciekawych ludzi,
• możliwość sprawdzenia się w ekstremalnych warunkach,
• intensywną służbę, w kuchni, upale
Jesteś pełnoletni(a)? Skontaktuj się z nami przez FORMULARZ

Wiadomość: *
Imię i nazwisko: *
Adres e-mail: *

 

 « powrót

Msze święte

Niedziela: 
7.00  9.00  11.00  17.00  

Dni powszednie:
7.30  18.00

Adoracja: Wystawienie Najświętszego Sakramentu
w dni powszednie od 8.00 do 18.00; niedzile i święta od 12.00 do 17.00

Spowiedź święta

Pół gdziny przed każdą
Eucharystią

W pierwszy piątek miesiąca od 15.00 do 16.00 i 16.30 do 18.00
 

Biuro parafialne

Godziny otwarcia: 
od poniedziałku do soboty
po wieczornej Mszy św., 

 

Komentarz do Ewangelii

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2019

5 maja 2019r. będziemy obchodzić Uroczystość
I Komunii Świętej w naszej parafii.